VR
За Rongda Feather и Down

Rongda е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни домашни текстилни производи и производи за постелнина.  RONGDA првенствено произведува и продава чиста бела патка (стандард повеќе од 80% GB).

Имаме 8 модерни производни линии (5 за сирово претходно измиено, 3 за длабоко измиено) со годишна продуктивност од 8000 тони шунка и пердув, произведувајќи повеќе од 2000 тони чист долу, според различни барања на клиентите, произведуваме различни видови стандарди ( GB, US, EN, JIS, итн.) производи. Нашата компанија се фокусира на подобрување на квалитетот на спиењето и обезбедување топлина на соништата на луѓето. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.


информација за продуктот

Име на производ: 95% измиена бела гуска

Стандард: МК, ЕУ, АУ, САД, итн

Сертификација: RDS

Пакување: рефус, 25 кг/торба

Плаќање: T/T, L/C

Време на производство: 10 дена

Примерок: можеме да обезбедиме примероци за вашата референца. но не бесплатно

Време на примерок: 3 дена

         

  

Сертификати и патенти

Certificate
Certificate
Certificate
Certificate
 •  Rongda Како надолу& производител на пердуви&добавувачот, има предности и во цената, како и во контролата на квалитетот и испораката.95% измиена бела гуска Повеќе детали, добредојдовте да не контактирате  


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
RDS сертификација

Контактирајте не

Испратете ни порака.

Слободно контактирајте не доколку има потреба од пердуви, ние ќе ви одговориме за многу кратко време. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.

 • kirkhe@rdhometextile.com

 • +86-13588078877

Прилог:

  Препорачано

  Ронгда пердув и долу е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни производи за домашен текстил и постелнина. Специјализирана за бела гуска, долу бела патка, долу сива гуска, сива патка, пердув од патка& гуска пердув итн.

  Chat with Us

  Испратете го вашето барање

  Прилог:
   Испратете го вашето барање
   Изберете друг јазик
   English
   Afrikaans
   አማርኛ
   العربية
   Azərbaycan
   Беларуская
   български
   বাংলা
   Bosanski
   Català
   Sugbuanon
   Corsu
   čeština
   Cymraeg
   dansk
   Deutsch
   Ελληνικά
   Esperanto
   Español
   Eesti
   Euskara
   فارسی
   Suomi
   français
   Frysk
   Gaeilgenah
   Gàidhlig
   Galego
   ગુજરાતી
   Hausa
   Ōlelo Hawaiʻi
   हिन्दी
   Hmong
   Hrvatski
   Kreyòl ayisyen
   Magyar
   հայերեն
   bahasa Indonesia
   Igbo
   Íslenska
   italiano
   עִברִית
   日本語
   Basa Jawa
   ქართველი
   Қазақ Тілі
   ខ្មែរ
   ಕನ್ನಡ
   한국어
   Kurdî (Kurmancî)
   Кыргызча
   Latin
   Lëtzebuergesch
   ລາວ
   lietuvių
   latviešu valoda‎
   Malagasy
   Maori
   Македонски
   മലയാളം
   Монгол
   मराठी
   Bahasa Melayu
   Maltese
   ဗမာ
   नेपाली
   Nederlands
   norsk
   Chicheŵa
   ਪੰਜਾਬੀ
   Polski
   پښتو
   Português
   Română
   русский
   سنڌي
   සිංහල
   Slovenčina
   Slovenščina
   Faasamoa
   Shona
   Af Soomaali
   Shqip
   Српски
   Sesotho
   Sundanese
   svenska
   Kiswahili
   தமிழ்
   తెలుగు
   Точики
   ภาษาไทย
   Pilipino
   Türkçe
   Українська
   اردو
   O'zbek
   Tiếng Việt
   Xhosa
   יידיש
   èdè Yorùbá
   简体中文
   繁體中文
   Zulu
   Тековен јазик:Македонски