VR

Пондерирани ќебиња станаа сè попопуларни во последниве години како природен начин за подобрување на квалитетот на сонот и намалување на анксиозноста. Овие ќебиња обично се полни со материјали како што се пластични пелети или стаклени мониста, што им дава поголема тежина од традиционалните ќебиња. Се вели дека додадената тежина дава смирувачки ефект врз телото, слично на чувството на прегрнување или држење.


Се верува дека ќебињата со тежина функционираат со примена на стимулација на длабок притисок на телото, што може да помогне во регулирањето на нервниот систем и да промовира релаксација. Ова може да биде особено корисно за поединци кои се борат со анксиозност, несоница или други нарушувања на спиењето.


Генерално, ќебињата со тежина нудат природен, неинвазивен начин за промовирање на релаксација и подобрување на квалитетот на сонот. Без разлика дали се борите со анксиозност или едноставно сакате да го подобрите вашето искуство за спиење, можеби вреди да се размисли за пондерирана ќебе. Ронгда е професионалецдобавувач на пондерирани ќебе на големо во Кина, со повеќе од 10 години искуство во производството, производи со висок квалитет со директна фабричка цена, добредојдовте да не контактирате!


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Прилог:
  Изберете друг јазик
  English
  Afrikaans
  አማርኛ
  العربية
  Azərbaycan
  Беларуская
  български
  বাংলা
  Bosanski
  Català
  Sugbuanon
  Corsu
  čeština
  Cymraeg
  dansk
  Deutsch
  Ελληνικά
  Esperanto
  Español
  Eesti
  Euskara
  فارسی
  Suomi
  français
  Frysk
  Gaeilgenah
  Gàidhlig
  Galego
  ગુજરાતી
  Hausa
  Ōlelo Hawaiʻi
  हिन्दी
  Hmong
  Hrvatski
  Kreyòl ayisyen
  Magyar
  հայերեն
  bahasa Indonesia
  Igbo
  Íslenska
  italiano
  עִברִית
  日本語
  Basa Jawa
  ქართველი
  Қазақ Тілі
  ខ្មែរ
  ಕನ್ನಡ
  한국어
  Kurdî (Kurmancî)
  Кыргызча
  Latin
  Lëtzebuergesch
  ລາວ
  lietuvių
  latviešu valoda‎
  Malagasy
  Maori
  Македонски
  മലയാളം
  Монгол
  मराठी
  Bahasa Melayu
  Maltese
  ဗမာ
  नेपाली
  Nederlands
  norsk
  Chicheŵa
  ਪੰਜਾਬੀ
  Polski
  پښتو
  Português
  Română
  русский
  سنڌي
  සිංහල
  Slovenčina
  Slovenščina
  Faasamoa
  Shona
  Af Soomaali
  Shqip
  Српски
  Sesotho
  Sundanese
  svenska
  Kiswahili
  தமிழ்
  తెలుగు
  Точики
  ภาษาไทย
  Pilipino
  Türkçe
  Українська
  اردو
  O'zbek
  Tiếng Việt
  Xhosa
  יידיש
  èdè Yorùbá
  简体中文
  繁體中文
  Zulu
  Тековен јазик:Македонски