VR

За Ронгда

Ронгда пердув и долу е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни производи за домашен текстил и постелнина. Во 1997 година, Rongda беше основана од г-дин Жу Џијанан, кој е пионер во развојот на пердувите во Ксијаошан. По повеќе од 20 години развој, нашето седиште сега е поставено во областа Хангжу Ксијаошан, а исто така има и две нови фабрики кои се наоѓаат во провинцијата Анхуи и Шандонг за да се обезбеди не само целото, туку и секој чекор од производството под контрола. . RONGDA првенствено произведува и продава чиста бела патка надолу (повеќе од 80% GB стандард). Добро сме прифатени и од домашните и од меѓународните клиенти поради нашиот подобар квалитет и повисок технолошки стандард за производство. Имаме 8 модерни производни линии (5 за сирово претходно измиено, 3 за длабоко измиено) со годишна продуктивност од 8000 тони шунка и пердув, произведувајќи повеќе од 2000 тони чист долу, според различни барања на клиентите, произведуваме различни видови стандарди ( GB, US, EN, JIS, итн.) производи. Нашата компанија се фокусира на подобрување на квалитетот на спиењето и обезбедување топлина на сонот на луѓето. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.


информација за продуктот

Име на производ: сиво патка пердув 4-6см

Големина: 4-6 см

Боја: сива 

Сертификација: RDS

Примерок: можеме да ви обезбедиме примерок експресно

 Customized China wholesale custom 4-6cm washed grey duck feather for sale manufacturers From China | Rongda   

Сертификати и патенти

Certificate
Certificate
Certificate
Certificate

Често поставувани прашања за пердув и долу

П:

Дали нашата компанија е фабрика или трговска компанија?     

А:

ние сме фабрика со повеќе од 20 години производствено искуство

П:

Кои услови за плаќање можеме да ги прифатиме?     

А:

TT или LC, за мали нарачки, прифаќаме и кредитна картичка или плаќање во продавницата Alibaba

П:

Какви услуги можеме да понудиме?     

А:

OEM/ODM услуги, вклучуваат прилагодено лого, големина, печатење, пакување

П:

Време на масовно производство на нашите производи?     

А:

10-30 дена, времето зависи од количината и сложеноста на нарачката

П:

Какви меѓународни сертификати имате?    

А:

BSCI, OEKO-TEX, RDS, GRS


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Контактирајте не

Испратете ни порака.

Слободно контактирајте не доколку има потреба од пердуви, ние ќе ви одговориме за многу кратко време. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.

 • kirkhe@rdhometextile.com

 • +86-13588078877

Прилог:

  Препорачано

  Ронгда пердув и долу е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни производи за домашен текстил и постелнина. Специјализирана за бела гуска, долу бела патка, долу сива гуска, сива патка, пердув од патка& гуска пердув итн.

  Chat with Us

  Испратете го вашето барање

  Прилог:
   Изберете друг јазик
   English
   Afrikaans
   አማርኛ
   العربية
   Azərbaycan
   Беларуская
   български
   বাংলা
   Bosanski
   Català
   Sugbuanon
   Corsu
   čeština
   Cymraeg
   dansk
   Deutsch
   Ελληνικά
   Esperanto
   Español
   Eesti
   Euskara
   فارسی
   Suomi
   français
   Frysk
   Gaeilgenah
   Gàidhlig
   Galego
   ગુજરાતી
   Hausa
   Ōlelo Hawaiʻi
   हिन्दी
   Hmong
   Hrvatski
   Kreyòl ayisyen
   Magyar
   հայերեն
   bahasa Indonesia
   Igbo
   Íslenska
   italiano
   עִברִית
   日本語
   Basa Jawa
   ქართველი
   Қазақ Тілі
   ខ្មែរ
   ಕನ್ನಡ
   한국어
   Kurdî (Kurmancî)
   Кыргызча
   Latin
   Lëtzebuergesch
   ລາວ
   lietuvių
   latviešu valoda‎
   Malagasy
   Maori
   Македонски
   മലയാളം
   Монгол
   मराठी
   Bahasa Melayu
   Maltese
   ဗမာ
   नेपाली
   Nederlands
   norsk
   Chicheŵa
   ਪੰਜਾਬੀ
   Polski
   پښتو
   Português
   Română
   русский
   سنڌي
   සිංහල
   Slovenčina
   Slovenščina
   Faasamoa
   Shona
   Af Soomaali
   Shqip
   Српски
   Sesotho
   Sundanese
   svenska
   Kiswahili
   தமிழ்
   తెలుగు
   Точики
   ภาษาไทย
   Pilipino
   Türkçe
   Українська
   اردو
   O'zbek
   Tiếng Việt
   Xhosa
   יידיש
   èdè Yorùbá
   简体中文
   繁體中文
   Zulu
   Тековен јазик:Македонски