VR
 • 产品详情
 • 公司简介

Вовед во производот

Оваа луксузна подлога за кучиња за домашни миленици е совршена за големи кучиња со ортопедски потреби. Со мемориска пена и ладење, тој е удобен и функционален. Исто така е отпорен на вода и гребнатини, така што може да се справи со секакви неред или непослушни гребнатини. Идеален за сопственици на домашни миленици кои бараат квалитетна подлога за миленичиња и подлога за обука.

Product IntroductionОднесувајте се кон вашите крзнени пријатели како член на кралското семејство со нашата на големо водоотпорна ортопедска пена за миленици за ладење на миленичиња, луксузен кревет против гребење, дизајниран специјално за големи кучиња. Овие душеци за домашни миленици се совршени за облоги за тренирање и нудат супериорна поддршка и удобност, обезбедувајќи вашето домашно милениче да го добие одморот што го заслужува. Креветот лесно се чисти, а водоотпорната карактеристика гарантира дека несреќите на вашето домашно милениче нема да го уништат душекот. Функцијата против гребење гарантира дека вашиот крзнен пријател нема да го оштети креветот, со што ќе заштедите од сите трошоци за замена. Нарачајте веднаш и дајте му на вашето домашно милениче удобност и луксузно искуство што го заслужуваат!

Предности на компанијата


Обезбедуваме на големо водоотпорни ортопедски кревети за кучиња против гребење со мемори пена за ладење на домашни миленици, луксуз за големи кучиња, душеци за домашни миленици и подлоги за обука. Разбираме дека вашиот крзнен најдобар пријател заслужува производи со највисок квалитет кои ги задоволуваат нивните потреби за удобност и здравје, и затоа се стремиме да испорачаме ништо друго освен најдоброто.


Нашите кревети за домашни миленици со мемори пена се дизајнирани да обезбедат максимална поддршка за зглобовите и мускулите на вашето домашно милениче, обезбедувајќи удобен и мирен сон. Ортопедскиот дизајн е совршен за постари кучиња или кучиња со болки во зглобовите, помагајќи да се ублажи непријатноста и да се промовира заздравувањето. Функцијата за ладење осигурува дека вашето домашно милениче останува ладно и удобно во текот на топлите летни месеци, додека водоотпорниот материјал го олеснува чистењето.


Rongda Down е претпријатие специјализирано за производство на материјали за шипки и пердуви, како и разни домашни текстили и постелнина. Изберете ја нашата компанија за сите потреби на производи за вашето домашно милениче и дајте му на вашиот крзнен пријател удобност и квалитет што го заслужуваат!

Основни информации
 • Основана година
  2018
 • Тип на бизнис
  Фабрика
 • Земја / регион
  hangzhou
 • Главна индустрија
  Домашен украс
 • Главни производи
  down feathers,White Duck Down,Polish WhiteDown Goose
 • Претпријатие правно лице
  HK
 • Вкупно вработени
  101~200 people
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  европска унија,среден Исток,Источна Европа,Латинска Америка,Африка,Океанија,Јапонија,Југоисточна Азија,Америка
 • Соработени клиенти
  --
Профил на компанијата.
Rongda Feather and Down е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни производи за домашен текстил и постелнина. Во 1997 година, Rongda беше основана од г-дин Жу Џијанан, кој е пионер во развојот на пердувите во Ксијаошан.

По повеќе од 20 години развој, нашето седиште сега е поставено во областа Хангжу Ксијаошан, а исто така има и две нови фабрики кои се наоѓаат во провинцијата Анхуи и Шандонг за да се обезбеди не само целото, туку и секој чекор од производството под контрола. .RONGDA првенствено произведува и продава чиста бела патка надолу (повеќе од 80% GB стандард). Добро сме прифатени и од домашните и од меѓународните клиенти поради нашиот подобар квалитет и повисок технолошки стандард за производство. Имаме 8 модерни производни линии (5 за сирово претходно измиено, 3 за длабоко измиено) со годишна продуктивност од 8000 тони шунка и пердув, произведувајќи повеќе од 2000 тони чист долу, според различни барања на клиентите, произведуваме различни видови стандарди ( GB, US, EN, JIS, итн.) производи.Нашата компанија се фокусира на подобрување на квалитетот на спиењето и обезбедување топлина на сонот на луѓето. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.
Видео компанија
Сертификати
Глобална рециклирана стандардна сертификација
Издавање од:Контролна унија за сертификација Б.В
OEKO-TEX сертификација
Издавање од:Еколошки тим
BSCI сертификација
Издавање од:amfori BSCI платформа
RDS сертификација
Издавање од:Контролна унија за сертификација Б.В

Контактирајте не

Испратете ни порака.

Слободно контактирајте не доколку има потреба од пердуви, ние ќе ви одговориме за многу кратко време. Се надеваме дека ќе го стекнеме вашето пријателство засновано на чесност и ќе ја добиеме иднината за победа.

 • kirkhe@rdhometextile.com

 • +86-13588078877

Прилог:

  Препорачано

  Ронгда пердув и долу е професионален производител на материјал за долу и пердуви, како и разни производи за домашен текстил и постелнина. Специјализирана за бела гуска, долу бела патка, долу сива гуска, сива патка, пердув од патка& гуска пердув итн.

  Chat with Us

  Испратете го вашето барање

  Прилог:
   Изберете друг јазик
   English
   Afrikaans
   አማርኛ
   العربية
   Azərbaycan
   Беларуская
   български
   বাংলা
   Bosanski
   Català
   Sugbuanon
   Corsu
   čeština
   Cymraeg
   dansk
   Deutsch
   Ελληνικά
   Esperanto
   Español
   Eesti
   Euskara
   فارسی
   Suomi
   français
   Frysk
   Gaeilgenah
   Gàidhlig
   Galego
   ગુજરાતી
   Hausa
   Ōlelo Hawaiʻi
   हिन्दी
   Hmong
   Hrvatski
   Kreyòl ayisyen
   Magyar
   հայերեն
   bahasa Indonesia
   Igbo
   Íslenska
   italiano
   עִברִית
   日本語
   Basa Jawa
   ქართველი
   Қазақ Тілі
   ខ្មែរ
   ಕನ್ನಡ
   한국어
   Kurdî (Kurmancî)
   Кыргызча
   Latin
   Lëtzebuergesch
   ລາວ
   lietuvių
   latviešu valoda‎
   Malagasy
   Maori
   Македонски
   മലയാളം
   Монгол
   मराठी
   Bahasa Melayu
   Maltese
   ဗမာ
   नेपाली
   Nederlands
   norsk
   Chicheŵa
   ਪੰਜਾਬੀ
   Polski
   پښتو
   Português
   Română
   русский
   سنڌي
   සිංහල
   Slovenčina
   Slovenščina
   Faasamoa
   Shona
   Af Soomaali
   Shqip
   Српски
   Sesotho
   Sundanese
   svenska
   Kiswahili
   தமிழ்
   తెలుగు
   Точики
   ภาษาไทย
   Pilipino
   Türkçe
   Українська
   اردو
   O'zbek
   Tiếng Việt
   Xhosa
   יידיש
   èdè Yorùbá
   简体中文
   繁體中文
   Zulu
   Тековен јазик:Македонски